Northern Michigan Wrestling District Listings

The Michigan High School Athletic Association team districts are set to take place Wednesday and Thursday.

Districts featuring area programs are listed below.

Division 1

No. 101 – Traverse City Central

Wednesday, Feb. 8

Traverse City West vs. Traverse City Central – 5:30 p.m.

Alpena, Bye

Division 2

No. 133 – Escanaba

Wednesday, Feb. 8

Sault Ste. Marie-Sault vs. Marquette – 6 p.m.

Escanaba, Bye

No. 134 – Petoskey

Wednesday, Feb. 8

Petoskey vs. Ludington – 6 p.m.

Gaylord, Bye

No. 135 – Bay City Central

Wednesday, Feb. 8

Bay City John Glenn vs. Bay City Central – 6 p.m.

Clio vs. Mt. Pleasant – 6 p.m.

Division 3

No. 166 – Boyne City

Wednesday, Feb. 8

Gladstone vs. Charlevoix – 5:30 p.m.

Boyne City vs. Grayling – 5:30 p.m.

No. 167 – Reed City

Wednesday, Feb. 8

Chippewa Hills vs. Big Rapids – 5:30 p.m.

Mason County Central vs. Reed City – 5:30 p.m.

No. 168 – Kalkaska

Thursday, Feb. 9

Kalkaska vs Kingsley Area – 6 p.m.

Manistee vs. Benzie Central – 6 p.m.

No. 169 – Ogemaw Heights

Thursday, Feb. 9

Tawas vs. Standish-Sterling – 5 p.m.

Ogemaw Heights, By

No. 170 – Shepherd

Thursday, Feb. 9

Shepherd vs. Clare – 6 p.m.

Farwell vs. Sanford-Meridian – 6 p.m.

No. 171 – Pinconning

Thursday, Feb. 9

Gladwin vs. Pinconning – 6 p.m.

Beaverton, Bye

No. 189 – Montague

Thursday, Feb. 9

Newaygo vs. Montague

Grant vs. Whitehall

No. 191 – Lakeview

Wednesday, Feb. 8

Lakeview vs. Central Montcalm – 6 p.m.

Tri-County, Bye

Division 4

No. 199 – Manistique

Thursday, Feb. 9

Newberry vs. Manistique – 6 p.m.

Rudyard, Bye

No. 200 – St. Ignace

Wednesday, Feb. 8

DeTour vs. Rogers City – 5:30 p.m.

St Ignace, Bye

No. 201 – Mancelona

Wednesday, Feb. 8

Traverse City St Francis vs. Elk Rapids – 6 p.m.

Mancelona vs. Frankfort – 6 p.m.

No. 202 – Pine River

Wednesday, Feb. 8

River Area vs. Forest Area – 6 p.m.

Manton vs. Evart – 6 p.m.

No. 203 – Roscommon

Wednesday, Feb. 8

Houghton Lake vs. Roscommon – 6 p.m.

Lake City vs. Whittemore-Prescott – 6 p.m.

No. 204 – Mio

Wednesday, Feb. 8

Oscoda vs. Mio – 6 p.m.

No. 205 – Shelby

Wednesday, Feb. 8

Hart vs. Hesperia – 5:30 p.m.

Shelby vs. Holton – 5:30 p.m.

No. 206 – Kent City

Wednesday, Feb. 8

Ravenna vs. Kent City – 5:30 p.m.

Muskegon Catholic Central, Bye

No. 208 – St Louis

Wednesday, Feb. 8

Breckenridge vs. Montabella – 6 p.m.

St Louis, Bye

Categories: Wrestling