Fourteen Area Athletes Named to U.P. All-Star Game Rosters

Pickford’s John LaMothe was named to the all-star game’s Red Team roster. 

Rosters for the annual U.P Football All-Star game have been finalized, with 14 area athletes set to play.
The contest will take place on Saturday, June 30 at Northern Michigan University’s Superior Dome. Kickoff is slated for 1 p.m.

Red Team Players
Zack Albright – Marquette
Aaron Barnes – Hancock
Scout Bigger – Engadine
Alec Blank – Munising
Joseph Boik – Pickford
Connor Bortolini – Crystal Falls Forest Park
Jayce Brockhagen – Iron River West Iron County
Scott Cooper – Houghton
Aaron Corkin – Ishpeming
David Delayre – Ishpeming Westwood
Jared Demeuse – Gladstone
Jeff Doboy – Stephenson
Dakota Fairchild – Cedarville
Liam Gayan – Kingsford
Josh Grassel – Escanaba
Mason Gustafson – St. Ignace
Logan Hardwick – Rapid River
Gavin Harris – Rapid River
Brandon Henschel – Iron River West Iron County
Ethan Homola – Ishpeming Westwood
Darin Johnson – Gladstone
Chase Kreski Kingsford
Jarrett LaCasse – Rapid River
John LaMothe – Pickford
Ramsey Luft – Superior Central
Foster Miller – L’Anse
Connor Ortman – Norway
Austin Persson – Iron River West Iron County
Eddie Plumley – Kingsford
Jeff Rahilly Newberry
Joseph Rietveld – Kingsford
Hunter Riley – Powers North Central
Jacob Rivard Menominee
Zach Robarge – Crystal Falls Forest Park
Peter Ropiak – Crystal Falls Forest Park
Johnny Schlenvogt – Escanaba
Jeff Stenson – Gladstone
Lucas Sundling Rapid River
Neil Tomasoski – Iron River West Iron County
Jacob Tucker – Iron Mountain
Cooper Twardzik – Calumet
Cody Vandermissen – Escanaba
Nick Voelker – Calumet
Robby Williams – Negaunee
Scout Wunder Escanaba
Red Team Coaches
Mike Berutti – Iron River West Iron County
Kevin Leonoff – Iron River West Iron County
Chris Thomson – Iron River West Iron County
Chris Soha – Iron River West Iron County
Rae Drake Jr. – Bay College
Neil Clapp – Escanaba
Jeff Olson – Ishpeming
Kevin Grundy – Wausau East
Black Team Players
Ryan Arndt – Bark River-Harris
Jesus Becerra – Stephenson
Tyler Blakely – Newberry
Joshua Boulden – Norway
Ethan Burke – Ishpeming Westwood
David Carlson – Newberry
Logan Carroll – Escanaba
Alex Chouinard – Gladstone
Donald Denofre – Ishpeming
Garrett Dodds – Pickford
James Domitrovich – Ontonagon
Tabin Filizetti – Ishpeming Westwood
Wyatt Filkins – Marquette
Aaron Hainault – Lake Linden-Hubbell
Mike Hall Bark – Bark River-Harris
Hayden Haslow – Escanaba
Grant Hokenson – Hancock
Bryce Hornick – Stephenson
Spencer Husbye – Gladstone
Kooper Jahfetson – L’Anse
Jason Janquart – Menominee
Kaleb Johanson – Brimley
Damarius Johnson – Rudyard
Daniel Johnson – Gwinn
Wade Krysiak – Superior Central
Jonah Logan – Crystal Falls Forest Park
Jared Miller – Iron Mountain North Dickinson
Mike Miller – Iron Mountain North Dickinson
Trey Norris – Cedarville
Dante Pedrotti – Norway
Sawyer Perpich – Kingsford
Josh Plante – Norway
Robert Ponchaud – Crystal Falls Forest Park
Jake Rajala Houghton
Bailey Ribich – Gogebic
Francis Scheid – Sault Ste. Marie
Kyle Seeley – Manistique
George Sevarns – Newberry
Preston Strong – Kingsford
Jon Sturm – Kingsford
Brayden Tomes – Gogebic
Dominic Wagner – Lake Linden-Hubbell
Micah Wilson – Norway
Jake Witt – Ontonagon
Black Team Coaches
Al Stenberg – Bark River-Harris
Bob Maycroft – Bark River-Harris
Kevin Mileski – Bark River-Harris
Scott Syrjala – Ishpeming Westwood
Brad Wiljanen – Ishpeming Westwood
Luke Gray – Ishpeming Westwood
Mitchell Messing – Ishpeming Westwood

Categories: Football