MHSAA Area Individual Wrestling District Schedule

The 2019 MHSAA wrestling individual postseason tournament begins Saturday with districts.

Saturday, Feb. 9
Division 1
District 3 – Grand Haven
Alpena
Caledonia
East Kentwood
Grand Haven
Grand Rapids Forest Hills Central
Grand Rapids Union
Grandville
Holland West Ottawa
Hudsonville
Jenison
Muskegon Mona Shores
Rockford
Traverse City Central
Traverse City West
Wyoming
Division 2
District 2 – Gaylord
Bay City John Glenn
Clio
Escanaba
Flint Kearsley
Flint Powers Catholic
Gaylord
Marquette
Mt. Pleasant
North Branch
Owosso
Petoskey
Sault Ste. Marie
St. Johns
District 11 – Fremont
Ada Forest Hills Eastern
Allendale
Cedar Springs
Coopersville
Fremont
Fruitport
Grand Rapids Kenowa Hills
Grand Rapids Northview
Greenville
Muskegon
Muskegon Reeths-Puffer
Sparta
Spring Lake
Division 3
District 17 – Grayling
Benzie Central
Big Rapids
Boyne City
Gladstone
Grayling
Kalkaska
Kingsford
Kingsley
Ludington
Manistee
Menominee
Negaunee
Reed City
Chippewa Hills
District 18 – Freeland
Carrollton
Clare
Essexville Garber
Farwell
Freeland
Gladwin
Midland Bullock Creek
Ogemaw Heights
Pinconning
Saginaw Valley Lutheran
Sanford Meridian
Shepherd
Standish-Sterling Central
Tawas
District 19 – Comstock Park
Comstock Park
Grand Rapids Catholic Central
Grand Rapids NorthPointe Christian
Grand Rapids West Catholic
Grant
Holton
Hudsonville Unity Christian
Montague
Muskegon Orchard View
Newaygo
Shelby
Whitehall
Wyoming Godwin Heights
Wyoming Kelloggsville
Wyoming Lee
District 20 – Alma
Alma
Belding
Chesaning
Corunna
Hemlock
Tri County
Ithaca
Lake Odessa Lakewood
Lansing Sexton
Ovid-Elsie
Portland
Saginaw Swan Valley
Central Montcalm
Division 4
District 25 – Munising
Bark River-Harris
Charlevoix
Gwinn
Iron Mountain
Ishpeming
Ishpeming Westwood
Manistique
Munising
Newberry
Onaway
Pellston
Rogers City
Rudyard
St. Ignace
District 26 – Oscoda
Evart
Forest Area
Frankfort
Houghton Lake
Lake City
Pine River
Mancelona
Manton
Mason County Central
Mio
Oscoda
Roscommon
Traverse City St. Francis
Whittemore-Prescott
District 27 – Ravenna
Bangor
Bloomingdale
Carson City-Crystal
Gobles
Hart
Hesperia
Kent City
Lakeview
Martin
Muskegon Catholic Central
Ravenna
Saranac
Vermontville Maple Valley
District 28 – Mayville
Bad Axe
Beaverton
Montabella
Breckenridge
Cass City
Coleman
Mayville
New Lothrop
Saginaw Michigan Lutheran Seminary
St. Charles
St. Louis
Ubly
Vassar

Categories: Wrestling

Comments

comments