Fifteen Area Boys Basketball Players Named to BCAM Division 4 All-State Teams

The Basketball Coaches Association of Michigan has released its 2019-20 Division 4 boys basketball all-state teams.

Johnathan Blackwell, Fr., Novi Christian Academy
Jaden Borseth, So., Ewen-Trout Creek
Shawn Bramer, Fr., Lake Leelanau St. Mary
Sam Buckingham, Sr., Saginaw Nouvel
Blake Cassidy, Sr., Pellston
Jared Dugener, Sr., Muskegon Catholic Central
Nicholas Edington, Sr., Pickford
Nathan Etnyre, Jr., Plymouth Christian
James Felton, Sr., Lansing Christian
Blake Goodman, Jr., Novi Christian Academy
Davin Hill, Jr., Dollar Bay
Brady Hunter, Sr., Gaylord St. Mary
Chase Ingersoll, Sr., Forest Area
Ashton Janke, Sr., Dollar Bay
Lewis Jones, So., Burton Genesee Christian
Nolan Julio, Sr., Marine City Cardinal Mooney
Joseph Kimmerer, Sr., Hale
Brett Laford, Sr., Carney-Nadeau
Kyle Mikolajczak, Sr., Manistee Catholic Central
Gavin Miller, Jr., Leland
Evan Neff, Sr., Kingston
Noah Rheker, Sr., Southfield Christian
Matthew Schmidt, Sr., Three Oaks River Valley
Cole Shiels, Sr., Britton Deerfield
Jack Stefanski, Jr., Frankfort
Lukas Tharp, Sr., Hillsdale Academy
Brady Titus, So., Wyoming Tri-unity Christian
Ethan Tornga, Sr., Ellsworth
Honorable Mention: Evan Akkashian, Sr., Birmingham Roeper; Taylor Bennett, Sr., Onekama; Brock Broderick, So., Traverse City Christian; Larry DeDalis, Jr., Marine City Cardinal Mooney; Jacob Delmotte, Sr., Britton Deerfield; Nick Freel, Jr., Rogers City; Grant Gehringer, Sr., Bay City All Saints; Logan Heath, Jr., Merrill; Jack Kaplan, Jr., Dryden; Beau Koffman, Jr., Carney-Nadeau; Wil Korbel, Sr., Three Oaks River Valley; Lennon Lange, Jr., Three Oaks River Valley; Carmelo Lindsey, Fr., Baldwin; Nathan Lott ll, So., Webberville; Michael McGrath, Jr., Clarkston Everest Collegiate; Anthony Metas, Sr., Bessemer; JJ Popp, Jr., Leland; Luke Predum, Jr., Mt. Pleasant Sacred Heart; Nathan Walker, Sr., Webberville; Zach Wentworth, Jr., Mt. Pleasant Sacred Heart

Categories: Boys Basketball