Sixteen Area Girls Basketball Players Named to BCAM Division 4 All-State Teams

The Basketball Coaches Association of Michigan has released its 2019-20 Division 4 girls basketball all-state teams.

Elise Besonen, Jr., Ewen-Trout Creek
Kennedy Guild, So., Pickford
Faith Guritz, Sr., Martin
Josie Gusa, Jr., Ubly
Emmalee Hart, Jr., St. Ignace
Hannah James, Jr., Kingston
Olivia Lowe, Jr., Leland
Hallie Marshall, Jr., St. Ignace
Megan Matson, Sr., Munising
Libby Miller, Sr., Adrian Lenawee Christian
Shamya Reid, Fr., Redford Westfield
Maija Rice, Jr., L’Anse
Kelsey Richards, Sr., Fruitport Calvary Christian
Emma Riley, Fr., Fowler
Mia Riley, So., Fowler
Brooklyn Robak, Jr., Waterford Our Lady
Mara Rugen, Sr., St. Joseph Michigan Lutheran
Dani Salenbien, Sr., Adrian Lenawee Christian
Ally Schultz, So., St. Ignace
Mercedes Simmons, Sr., Crystal Falls Forest Park
Katelyn Sweeney, Sr., Ubly
Maggie Tidey, Jr., St. Joseph Lake Michigan Catholic
Sophia Vaughn, Sr., Engadine
Addison Williams, Sr., Deckerville
Honorable Mention: Serena Allen, Sr., Detroit Southeastern; Grace Ballmer, Jr., Burton Genesee Christian; Makenna Banbury, Jr., Hillsdale Academy; Megan Bennett, So., McBain Northern Michigan Christian; Samantha Bissett, Sr., Peck; Ava Boike, So., Burton Genesee Christian; Katelyn Bontrager, Sr., Lansing Christian; Ti’Syn Callahan, So., Southfield Christian; Lizzie Cammenga, Sr., Fruitport Calvary Christian; Rocio Costilla, Sr., Bay City All Saints; Caitlyn Dickerson, Fr., Midland Calvary Baptist; Anna Fernandez, So., Plymouth Christian; Emilie Fremder, Sr., Lutheran Westland; Megan Gruscznski, Sr., Gaylord St. Mary; Jaclyn Hildebrand, Sr., Martin; Kinzie Jeffers, Jr., Gaylord St. Mary; Jessi Jewell, Jr., St Joseph Michigan Lutheran; Jai Lyn Johnson, Sr., Muskegon Catholic Central; Payton Kolacz, Sr., Kingston; Riley Krajniak, Sr., Posen; Emily Lage, Sr., St. Joseph Lake Michigan Catholic; Abbie LeGault, Jr., Ewen-Trout Creek; Dajnae Leipprandt, Jr., Ubly; Madison Looby, So., Saginaw Nouvel; Colleen McCarthy, Sr., Onekama; Kallie McElroy, Sr., Allen Park Inter-City Baptist; Lydia Meredith, So., Portland St. Patrick; Morgan Messenger, Sr., Bellevue; Brooke Mooney, Sr., Kingston; Gracie Nowak, Sr., Morrice; Katelyn Pnacek, So., Coleman; Quinn Robak, Fr., Waterford Our Lady; Mara Schrauben, So., Portland St. Patrick; Delaney Scully, So., Mt. Pleasant Sacred Heart; Tessa Shepard, Sr., St. Ignace; Dakota Sigler, So., Camden-Frontier; Jenna Smith, Sr., Morrice; Madison Smith, Fr., Mackinaw City; Reagan Thorr, Jr., Frankfort; Kaylin Voskuhl, Sr., L’Anse; Kiaya Warner, Sr, Martin; Claire Watson, Sr., Deckerville; Ella Watson, Sr., Deckerville; Ryleigh Zinn, Fr., Genesee

Categories: Girls Basketball