MIVCA 2020 All-Region Teams

The Michigan Interscholastic Volleyball Coaches Association has released its 2020 all-region teams.

Listed below are area all-region recipients.

Region 2
Brooke Baker, Sr., Sault Ste. Marie
Hannah Burd, Jr., Sault Ste. Marie
Elysia Causley, Sr., Cedarville
Elizabeth Storey, So., Pickford
Lindsey Hill, So., Brimley
Alana VanderMeer, Jr., Brimley
Anna Vanblaricum, Sr., Pickford
Region 3
Peyton Miller, Sr., Petoskey
Faith Bailey, Jr., Petoskey
Katelyn Wodek, Jr., Petoskey
Molly Anderson, Sr., Petoskey
Jamisyn Karr, Sr., Petoskey
Morgan Deming, So., Boyne City
Grace Dawson, Jr., Boyne City
Ava Tarsi, Fr., Boyne City
Hailey Dorey, Sr., Cheboygan
Cassie Barton, Sr., Cheboygan
Kyla Thater, Jr., Cheboygan
Natalie Gibbons, Sr., Cheboygan
Grace Lentz, Jr., Charlevoix
Avery Zipp, Sr., Charlevoix
Zoe Brodin, Sr., Charlevoix
Claire Scholten, So., Charlevoix
Delaney Hogle, Jr., Johannesburg-Lewiston
Tara Madej, Sr., Johannesburg-Lewiston
Jayden Marlatt, Fr., Johannesburg-Lewiston
Jamie Burke, Sr., Johannesburg-Lewiston
Breya Domke, Sr., Onaway
Cloe Ehrke, Jr., Onaway
Jordyn Daily, Jr., Pellston
Natalie Wandrie, So., Inland Lakes
Ryann Clancy, So., Inland Lakes
Lexi Horton, Jr., Onaway
Lainey Shimel, Jr., Onaway
Madison Brown, Jr., Pellston
Megan Bricker, So., Pellston
Region 4
Emma Turnquist, Sr., Traverse City Central
Ally Jo McKenna, Jr., Traverse City West
Kailey Parks, Jr., Traverse City Central
Natalie Bourdo, Fr., Traverse City Central
Sara Schermerhorn, Jr., Traverse City West
Rebecca Lane, Jr., Traverse City West
Leah Allen, Sr., Traverse City West
Macy Brown, Sr., Cadillac
Renee Brines, Jr., Cadillac
Julia Jezak, Jr., Cadillac
Ellie Wagner, Jr., Grayling
Tori McIntosh, Sr., Kingsley
Lexi Sattler, Jr., Kingsley
Linde VanderVlucht, So., McBain
Hannah Sidorowicz, Sr., Traverse City St. Francis
Kaylin Poole, Sr., Traverse City St. Francis
Grace Bradford, Jr., Glen Lake
Hailey Helling, Sr., Glen Lake
Emma Baron, Sr., Lake City
Emma Schierbeek, Jr., McBain
Jaydn Bigford, Sr., Roscommon
Ashley Chmielewski, Jr., Roscommon
Lexi Coger, Sr., Traverse City St. Francis
Olivia Lowe, Sr., Leland
Sarah Elwell, Sr., Leland
Tatum Kareck, Sr., Leland
Mia Osorio, Sr., Leland
Emma Mirabelli, Jr., Traverse City Christian
Sydney Miller, Sr., Frankfort
Sophie Wisniski, Jr., Onekama
Kristin Bonecutter, Sr., Onekama
Sophie Stowe, Sr., North Bay
Region 5
Matilda Graham, Sr., Mt. Pleasant
Mackenzie Egger, Sr., Mt. Pleasant
Lydia Luptowski, Sr., Ogemaw Heights
Arika Hasty, Sr., Ogemaw Heights
Alexandra Adams McDevitt, Sr., Shepherd
Sage Schumacher, Sr., Beal City
Macy Vondoloski, Sr., Beal City
Bailey Torpey, Sr., Beal City
Mady Pahl, Sr., Beaverton
Molly Genow, Sr., Beaverton
Maddie Munley, Jr., Mt. Pleasant Sacred Heart
Allison Hauck, Sr., Mt. Pleasant Sacred Heart
Reagan McGregor, Sr., Mio
Region 6
Elena Vaara, Sr., Ludington
De’Lahna Vaara, Sr., Ludington
Braelyn Berry, Jr., Morley Stanwood
Brooke Brauher, Sr., Morley Stanwood
Alexis Strait, Sr., White Cloud
Morgan Weirich, So., Shelby

Categories: Volleyball